• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Kasutamata aare

Print Friendly, PDF & Email

Tõelist aaret tuleb teistega jagada.

TEEMAD: Laiskus, vastutus, evangeelium

KESTUS: Umbes 5 minutit

Elas kord üks kuningas, kelle nimi oli Nelson. Kuningas oli väga rikas mees, nagu neil päeval kuningad ikka. Ainus, mille poolest kuningas Nelson teistest kuningatest erines, oli see, et tema oli lahke.

Kuningas Nelsonile meeldis sõita läbi külade, kus elasid tavalised inimesed. Sealt püüdis ta leida neid, kes olid väga vaesed. Kui ta leidis abivajaja, pidas ta kinni ja andis talle uskumatu kingituse – imeilusa aardekasti, mis oli täidetud kullaga! Kuninga sõnul pidid nad kasutama seda kulda selleks, et aidata ennast, oma perekonda ja teisi selles külas elavaid inimesi.

Ühel päeval nägi kuningas väga vaest meest, kelle nimi oli James. Kuningas peatus koheselt ja andis mehele ilusa aardekasti, mis oli kulda täis. Kingitust üle andes ütles ta Jamesile: “Kasuta seda kulda selleks, et aidata ennast, oma perekonda ja teisi selles külas elavaid inimesi.”

James võttis innukalt kingituse vastu ja tänas kuningat. Seejärel viis ta aardekasti oma tuppa ja peitis voodi alla.

James ei teinud nii, nagu kuningas talle öelnud oli. Ta hoidis kulda oma voodi all. Ta ei kasutanud ühtegi kuldmünti enda tarbeks ega jaganud seda sülle sadanud rikkust ka oma pere ja sõpradega. See varandus jäi Jamesi voodi alla nädalateks. Nädalatest said kuud ja kuudest aastad. Aja möödudes oli järjest lihtsam kulda oma voodi alla jätta.

Aastaid hiljem sõitis kuningas Nelson uuesti läbi külade, et leida vaestest vaesemaid keda aidata. Ta jõudis taas James’ni ning nägi, et mees on endiselt vaene. Tema olukord polnud paranenud ja tegelikult oli see muutunud veel kehvemaks. Kuningas Nelson küsis Jamesilt: “Kas sa kasutasid seda kulda, mis ma sulle andsin selleks, et aidata ennast, oma perekonda ja teisi selles külas elavaid inimesi?”

James rääkis kuningale sellest, kuidas ta aardekirstu oma voodi alla pani ja seda seal hoidis. Kuningas ei saanud aru: “Miks? Miks sa selle aarde kasutamata jätsid?”

Mees vastas: “Ma ei julgenud seda kulda kasutada. Ma kartsin, et kui mu rikkus välja tuleb, võin ma varaste käte läbi oma elu kaotada.”

Kuid tegelikult oli see ainult vabandus. James oli lihtsalt liiga laisk. Kuninga poolt antud juhiste järgimine oleks tähendanud tema jaoks liiga palju tööd. Kuningas Nelson raputas kurvalt oma pead ja ohkas: “James, kas sa ei mõista, mida sa teinud oled? Sinu kartus ja laiskus on mitte ainult sind, vaid ka sinu perekonda ning teisi külaelanikke röövinud. Sa oleksid võinud väikese vaevaga oma rikkust jagada ning sa ise ning kõik teised oleksid elanud need aastad vaesuse asemel rikkuses.”

Lapsed, kuningate Kuningas Jeesus on meile samuti andnud kingituse. Ta soovib, et me jagaksime seda kingitust oma perekonna ja sõpradega. See kingitus on Jumala Poeg Jeesus. Jeesus tuli siia maa peale inimesena, et maksta meie patu karistuse eest ristisurmaga ning tõusis kolmandal päeval uuesti üles. Pääste on tasuta kingitus Jumalalt kõigile, kes selle usu kaudu Jeesusesse Kristusesse vastu võtavad.

Meil tuleb teistele sellest kingitusest rääkida – seda kingitust teistega jagada. Mõnikord pole see jagamine kerge ja meil võib tekkida soov valida kergem tee ning mitte midagi teha – hoida see kingitus endale. Aga ära lase oma perel, sõpradel ja teistel inimestel elada vaesuses. Jaga imelist sõnumit Jeesusest kõigiga.


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.