• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Laisk sõdur

Print Friendly, PDF & Email

Isegi parimad sõdurid võivad sattude valele teele, kui nad pole piisavalt ettevaatlikud.

TEEMAD: Laiskus, valmisolek, teenimine, kiusatus

KESTUS: Umbes 7 minutit

Kord ammusel ajal elas mitte väga kaugel maal sõdur, kelle nimi oli Benny. Benny teenis seersandina Innukuse maa armees. Seersant Benny töötas väga kõvasti ja pidas hoolt selle eest, et kõik oleks oma kohal. Ta jälgis, et tema relv oleks korralikult hooldatud, tema vorm täiuslikult puhas ja kõik käsud oleksid täpselt täidetud.

Seersant Benny võis teha pikki tunde tööd selleks, et kõik oleks tehtud ja turvalisus oleks täielikult tagatud. Innukuse maa rahvas võis rahulikult magada teades, et seersant Benny teeb oma tööd hästi.

Ühel päeval märkas Innukuse armee ülem seda, millist tublit tööd seersant Benny teeb. Ta rääkis mõne teise juhiga ning nad otsustasid seersant Benny saata Tülpimuse saarele tööle.

Sealsed sõdurid polnud eriti aktiivsed töötegijad, nad suutsid vaevu mingi töö lõpule viia. Seega polnud see saar hästi kaitstud. Levis kuulujutt, et kui sõda lahti läheb, rünnatakse seda saart kõige esimesena. Seersant Bennyst oleks seal saarel suur abi.

Seersant Benny allus rõõmuga uuele korraldusele, just nii nagu ta seda alati tegi. Kui ta Tülpimuse saarele jõudis, ei uskunud ta oma silmi. Sealsete sõdurite vormid olid väga räpakad, relvad mustad ja roostes, nende kingad vajasid hädasti puhastamist ja enamus sõduritest vedeles kuskil varjus ja limpsis limonaadi. Seersant Benny hüüatas: “Mis sõdurid te sellised olete?”

Sõdurid naersid ja ütlesid Bennyle: “Rahune maha, kes sa selline üldse oled? Kui sul on mingi probleem, siis mine saare ülema juurde.”

Seersant Benny marssis otse saare ülema majja ja soovis temaga rääkida. Saare ülema nimi oli härra Apaatsus. Seersant Benny märkas, et härra Apaatsus nägi Tülpimuse saare sõduritest veel hullem välja.

“Jah, kuidas ma saan aidata?” haigutas härra Apaatsus. Seersant Benny hakkas talle seletama, kui lohakad sõdurid ja kui ebaturvaline see saar on, kui härra Apaatsus teda katkestas: “Jajahh, mida iganes. Palun tulge peale lõunat tagasi ja räägime siis edasi. Ma pean praegu väikese uinaku tegema.”

Kui seersant Benny peale lõunat tagasi tuli, paluti tal peale õhtusööki tagasi tulla. Kui ta peale õhtusööki Apaatsuse juurde ilmus, kutsus see ta peale hommikusööki tagasi. Härra Apaatsus tegeles pidevalt mängimisega ja tal lihtsalt polnud rääkimiseks aega.

See kestis päevi. Päevadest said nädalad. Seersant Benny püüdis sõduritega rääkida, kuid need ainult naersid ja küsisid, et mis ülemus tema selline on. Kuu möödudes hakkas seersant Benny mõtlema, et võib-olla teeb tema samuti natuke liiga palju tööd. Saar oli ju ilus ja siin oli nii imelisi ujumiskohti. Ta otsustas pealelõuna vabaks võtta ja ujuma minna.

Peale ujumist oli ta väga näljane ja ta sõi suure õhtusöögi. Peale söömist tegi ta väikese uinaku. Algul tundis seersant Benny ennast natuke halvasti seetõttu, et logeles ja ei teinud tööd, kuid mida rohkem ta logeles, seda kergemaks see läks. Varsti logeles seersant Benny juba iga päev. Tema relv kattus mustusega, ta ei leidnud oma saapaid üles, tema pluus narmendas ja juuksed vajasid hädasti kammi.

Ühel päeval, kui Benny valmistus kergeks uinakuks, kõlas hädasignaal. Tülpimuse saart rünnati. Benny hüppas jalule ja hakkas jooksma sõjaväebaasi poole, kuhu ta oma teada oli relva jätnud. Kuid ta ei suutnud väga kiiresti joosta, kuna polnud enam trenni teinud ning oli vormist väljas. Vaenlane sai Tülpimuse saarest kiiresti jagu. Mitte keegi sealsetest inimestest ei suutnud seda äkkrünnakut üle elada.

Meie oleme samuti armees – Jumala armees. Jumala armee sõduritena peame me püsima igal päeval vormis lugedes Piiblit, palvetades, ülistades Jumalat ja aidates teisi.

On palju asju, mis võivad meelitada meid logelema ja mittevormis olema. Meie jaoks võib näiteks rattaga sõitmine või arvutimängude mängimine palju lõbusam ja põnevam olla, kuid me peame jälgima, et meie elus oleks Jumalal esimene koht. On palju inimesi, kes ei mõista kui oluline on palvetada, Piiblit lugeda või võtta aega koos Jumalaga olemiseks. Ära järgi nende halba eeskuju. Jumal soovib meile parimat ja selleks peame me alati vormis olema. See on käsk, sõdurid!


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.