• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Konarlike servade lihvimine

Print Friendly, PDF & Email

sandpaper

Jumal ei soovi kunagi sulle kiusatusi või raskusi, mis on suuremad, kui sa kanda jaksad, kuid neist läbi minemine muudab sind tugevamaks ja küpsemaks kristlaseks.

TEEMAD: Distsipliin, kannatlikkus, vaimulik kasvamine
TARVIKUD: Liivapaber, pehme puidu tükk, prahikogumisalus
KESTUS: Umbes 5 minutit

TEGEVUS:
Väike demo lastele sellest, kuidas väike tükk liivapaberit pole puutüki jaoks liiga karm, vaid just piisav selleks, et muuta see siledaks. See sarnaneb sellele, kuidas Jumal laseb meid testida kiusatuste ja raskustega, mis pole meie jaoks liiga rasked. Ta muudab meid nende kaudu tugevamaks ja küpsemaks. (1Kr 10:13; Jk 1:2-4)

SÕNUM:
Siin on väike tükk liivapaberit ja puutükk. Kas keegi oskab arvata, mida ma nendega teha saan? Õige! Ma saan liivapaberiga puutüki siledaks teha. Ma saan liivapaberiga isegi need puutüki nurgad ümmarguseks teha.

Kas keegi teist tahab testida, et see on ikka liivapaber? (Anna liivapaber lapse kätte.) Kuidas see liivapaber tundub? Päris kare ja krobeline. Kuidas saab liivapaberiga ühe puidutüki siledaks teha? Kohe näete kuidas see käib. (Võta liivapaber tagasi enda kätte ja lihvi sellega puutüki üks nurk ümaramaks.) Näete, see töötab. Liivapaber on just piisavalt krobeline, et muuta puutükk siledaks. Kui ma kasutaksin selleks midagi, mis on liiga konarlik ja suur, näiteks telliskivi, siis see puutükk ei muutuks siledamaks, vaid veel ebatasasemaks.

Liivapaber on nagu meie elus ettetulevad kiusatused ja raskused. Meie Jumal teab kui palju me suudame vastu pidada. Ta annab meile alati piisavalt tugevust ja oskusi selleks, et kiusatusi võita ja rasketest aegadest läbi minna. Selle kõige kaudu mutume me tugevamateks, küpsemateks ja “siledamateks” kristlasteks. Piibel ütleb: “Jumal on ustav, kes ei luba teid kiusata rohkem, kui te suudate taluda, vaid koos kiusatusega valmistab ka väljapääsu, nii et te suudate taluda” (1Kr 10:13). Piibel ütleb ka: Pidage seda lausa rõõmuks, mu vennad, kui te satute mitmesugustesse kiusatustesse, kuna te teate, et teie usu läbikatsumine teeb teid kannatlikuks. Aga kannatlikkus olgu täiuslik, et te oleksite täiuslikud ja terviklikud ega oleks teis midagi vajaka.” (Jk 1:2-4).

Enne kui puutükist saab imeline mööbliese, tuleb seda lihvida. Samamoodi selleks, et kristlased muutuksid tugevamateks ja küpsemateks, tuleb neil sageli läbi minna rasketest aegadest.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.