• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Prügikast

Print Friendly, PDF & Email

treashedmindMe peame mõtlema neile asjadele, mida Jumal nimetab heaks ning põgenema kurja eest.

TEEMAD: Kurjus, rumalus
TARVIKUD: 

  • väike švammist pall
  • tühi plastikust veepudel (u 2l)

KESTUS:  Umbes 10 minutit

TEGEVUS:
Samal ajal, kui räägid lastele südame ja mõtete valvamise tähtsusest, suru švammipall aeglaselt plastikpudelisse.

SÕNUM:
Kui paljudele teist meeldiks prügimäe kõrval elada? Kui paljud teist viskavad oma prügi järve või jõkke? See poleks eriti kena vaatepilt, eks? Me saame valida, kas me reostame seda maailma, kus me elame või me hoiame selle puhta ja ilusana.

Kas tead, et me saame oma mõttemaailma samamoodi reostada? Me võime oma mõttemaailma täita prügiga. Me vaatame vägivaldselt telesaadet, kuulame halbade sõnadega muusikat, loeme raamatuid, mis täidavad meid negatiivsete mõtetega. See sarnaneb švammipalli ja pudeliga. Pudelisse oli seda palli väga kerge sisse saada, aga palju raskem on see siit uuesti välja saada. Jumal ütles, et meil tuleb oma südant kurja eest hoida.

“Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub elu!” Õpetussõnad 4:23

“Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses. Viimaks veel, vennad, mis iganes on tõene, mis auväärne, mis õige, mis puhas, mis armastusväärne, mis ülendav, ja kui miski on vooruslik ja kui miski on kiidetav, seda arvestage!” (Fl 4:7-8)

Jumal ütles, et meil tuleb valvata oma südant ja mõelda nendele asjadele, mis on head. Me peaksime oma mõttemaailma täitma puhaste ja kaunite mõtetega. Kõige parem on püsida selles, mis on õige. Jumal oma halastuses saab meil aidata puhastada meie mõtted kõigest kurjast prahist, mis me sinna lasknud oleme. Jumal saab muuta meie elusid ja ka meie mõttemaailma, kui me seda tal teha laseme.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.