• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Topelt probleem

Print Friendly, PDF & Email

worryTõehuuled kestavad igavesti, aga valelik keel on üürikeseks.
Õpetussõnad 12:19

TEEMAD: Valeõpetus, ausus, valetamine, tõde

TARVIKUD: Kaardipakid, mitmed puust kastid

KESTUS: Umbes 10 minutit

TEGEVUS:
Sa ehitad kahekordse kaardimaja, mis esindab valetamise ebastabiilsust. Siis ehitad puukastidest väikese maja, mis esindab tõe rääkimise stabiilsust.

SÕNUM:
Ma ehitan kaks maja. Esimese maja ehitamiseks kasutan ma kaardipakki. (Ehita rääkimise ajal väike kaardimaja.)

Kaardimajake on väga nõrguke, seepärast palun ärge lauda liigutage. Tegelikult oleks isegi hea, kui te sellele ajal kui ma ehitan, ei hingaks, sest muidu võib mu majake kokku kukkuda. Valetamine sarnaneb päris palju sellisele kaardimajakesele. Mõnikord võid sa ju rääkida natuke petujuttu arvates, et keegi teine ei saa sinu valetamisest midagi teada. Kuid seejärel tuleb sul esimese vale varjamiseks välja mõelda juba järgmine vale. Ja enne kui sa arugi saad, oled sa juba topelt probleemi ees, sest sa pead koguaeg eelmiste valede varjamiseks uusi valesid välja mõtlema. Varsti on sul raskusi sellega, et eristada tõde valest.

Siiski üks on kindel: kogu vale kukub kord ikkagi kokku. See on nagu kaardimajake. (Müksa lauda või puhu kaardimaja laiali.) Nüüd ehitan ma puukastidest maja. (Ehita ja jätka samal ajal rääkimist.)
Võrreldes kaardimajaga, on see puumaja palju tugevam ja stabiilisem. Sul pole seda maja ehitades vaja muretseda, et võib-olla keegi puhub selle pikali. Sa võid selle ehitamise ajal täiesti rahulikult hingata. Need kastid sarnanevad tõele. Sul pole kunagi vaja muretseda, et tõde kukub kuidagi kokku. Tõde on usaldusväärne. Tõde kestab igavesti. Kui sa räägid tõde, teavad inimesed, et sind võib usaldada ja sinuga saab arvestada.

Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.