• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Kas me erineme?

girlstalkingSellel, kuidas me elame ja käitume kristlastena, on väga suur mõju.

Sketsi tegelased: jutustaja, Riinu ja Kerttu.

TEEMAD: Uuestisünd, kristlik elu, jumalakartus, valguseks olemine, moraal, tunnistamine

TARVIKUD: Sketsi tekst (Prindi siit)

KESTUS: Umbes 10 minutit

Riinu: Kerttu, ma ei suuda uskuda, et sa Regina suhtes nii rahulikuks suutsid jääda! Kui ta minuga oleks selliselt käitunud, oleks ma talle küll koha kätte näidanud! No oli ta alles närvis!

Kerttu: Riinu, ma arvan, et sa reageerid nüüd natuke üle. Reginal võis lihtsalt halb päev olla.

Riinu: See pole minu mure, kui tal on kodus mingi jama või kui ta sõber on… .

Kerttu: Lõpeta, Riinu! Ma ei taha hakata Reginat taga rääkima.

Riinu: Mida?! Regina kohtles sind seal kooli kohvikus nagu vaenlast ja sina kaitsed teda. Ja nüüd sa ei lase teda taga ka rääkida! Kelle poolel sa õieti oled?

Kerttu: Rahune maha, Riinu. Ma ei taha kedagi taga rääkida. Mul on plaanis Reginaga omavahel asju selgemaks rääkida, ehk saan teda kuidagi aidata. Aga kooli kohvik polnud selleks praegu õige koht.

Riinu: Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas sa saad TEMA vastu nii hea olla!

Kerttu: (Naeratades) Mu parim sõber õpetas mulle, et …

Riinu: Mida, jälle see Jeesuse värk?

Kerttu: (Naeratades) Jah, täpselt. Kui ma palusin Jeesusel mulle andeks anda ja minu elu Issandaks saada, siis Ta tegi seda. Püha Vaim muutis minu suhtumist paljudesse asjadesse. Ma püüan käituda teistega selliselt nagu ma tahan, et nemad minuga käituksid.

Riinu: Ma lihtsalt ei tea, Kerttu…, kuigi ma olen märganud sinu käitumises suurt muutust sellest ajast, kui sa ütlesid, et “said päästetud”. Alguses ma arvasin, et sa püüad lihtsalt elada nii nagu peab ja teha õigeid tegusid. Aga nüüd ma näen, et sa oled tõesti nagu uueks inimeseks muutunud.

Kerttu: See, mis sa ütlesid, on lausa Piiblis kirjas, Riinu. 2. Korintlastele 5:17 on öeldud, et: “Niisiis, kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud.”

Riinu: Mulle tundub, et selles Jeesuse värgis ON TÕESTI midagi.

Kerttu: Meil on neljapäeva õhtul piiblitund, kui sa tahad tulla.

Riinu: Hmmm, ma arvan, et võib-olla tõesti tahan! Ma tahaksin sellest kõigest rohkem teada saada, mis iganes see siis ka on!

Kerttu: Kui sa tahad, võime ka praegu Jeesusest rohkem rääkida või tuled õhtul kell 19 mulle külla? Mis sulle rohkem sobiks?

Riinu: Kui sul on aega, siis ma kuulaksin kohe Jeesusest midagi veel.

Kerttu: Sobib. Miski pole tähtsam. Istume sinna pingile ja räägime.

(Kaks sõpra jalutavad välja ja jutustaja jätkab.)

Jutustaja: Nagu näed, on väga oluline see, kuidas me elame ja käitume. Kui me ütleme, et Jeesus on meie Issand, aga käitume samamoodi nagu ülejäänud maailm, anname sellega edasi väga kehva sõnumi. Kui inimesed näevad, et sa suitsetad, vannud, räägid taga või tarbid alkoholi ning siis kuulevad sinult, et oled kristlane, annad sa sellega neile sõnumi, et kõik need halvad asjad on täiesti normaalsed. Ära käitu nagu maailm, vaid lase oma valgusel pimeduses särada, et rohkem inimesi saaks patuvangist vabaks.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.