• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Marta ja Maarja

woreoutSkets rõhutab seda, et Jeesus peab meie elus olema esimesel kohal.

Sketsi tegelased: jutustaja, Maarja, Marta ja Jeesus

TEEMAD: Sõprus, Marta ja Maarja, prioriteedid, muretsemine

TARVIKUD: Sketsi tekst (Prindi siit)

KESTUS: Umbes 15 minutit

Jutustaja: Õhtu oli saabumas ja kogu maja rahval käed tööd täis, sest tulemas olid mõned väga erilised külalised. Kuna Marta ja Maarja hea sõbra Jeesuse jüngrid olid ära väsinud, otsustas Ta õdede küllakutse vastu võtta ja nende majja puhkama ning õhtusööki ja koosolemist nautima tulla.

Marta: Maarja, kas sa tead, kas praad saab ikka õigeks ajaks valmis? Võib-olla peaksid sa kokkamisel ise silma peal hoidma. Ja ära unusta, et meil on leiba ka rohkem vaja küpsetada.

Maarja: Ära muretse, küll see toit saab õigeks ajaks valmis. Meie abilised hakkasid seda õhtusööki juba mitu tundi tagasi valmistama ilma, et me neile seda oleksime pidanud ütlemagi. Meil pole vaja muud teha, kui Jeesuse seltskonda nautida.

Marta: Aga ma tahan, et kõik oleks täiuslik ja Jeesus jõuab iga hetk kohale. Kuidas ma saan mitte muretseda?

Maarja: Ma ei jõua ära oodata seda, millal saan olla koos Jeesusega. Igakord, kui Ta on lähedal, pole minu jaoks midagi muud tähtsamat. Iga sõna, mis Ta ütleb, on nagu vesi, mis kustutab mu janu.

Marta: Aga meie oleme perenaised. Mis saab siis, kui pole piisavalt juua, või piisavalt puhtaid rätikuid nende jalgade jaoks. Ja siin oleks vaja veel nii palju tolmu võtta.

Maarja: Lõpeta see muretsemine, Marta. Tuleta meelde, kui palju sa meie viimasele palvekoosolekule hilinesid. Sa jäid seepärast võimsast imest ilma. Ja miks sa hiljaks jäid? Sul oli vaja minna koju tagasi, et kontrollida, kas välisuks sai ikka lukku!

Marta: Ma tean, ma tean. Ma lihtsalt pidin olema kindel, et keegi mu kallist õli vahepeal ära ei varasta. Ära unusta kui palju ma pidin vaeva nägema, et neist oliividest see õli välja pressida.

Maarja: Jah, Marta, ma tean, et sa teed väga palju tööd selleks, et kõik oleks korralikult tehtud ja kõige eest korralikult hoolitsetud. Sinu pingutused aitavad meid palju.

Marta: Aitäh, kas sa nüüd läheksid ja vaataksid üle, mis seisus meil söögid on. Külalised on iga hetk siin. Ma toon neile jalgade pesemiseks vee. Kahjuks ei saanud ma rätikuid nii valgeks nagu need peaksid olema.

Jutustaja: Nii kiirustas Marta minema ja Maarja vaatas pead vangutades talle järele. Toidu kontrollimise asemel püüdis ta toas leida endale hea koha, kuhu hiljem Jeesuse lähedale ennast kuulama sättida. Varsti kõlaski uksele koputus.

Marta: Maarja, nad on siin! Oehh, neid on nii palju! Meil pole kindlasti nii palju rätikuid ega toole! Mis me nüüd teeme?

Maarja: (Naerdes) Võib-olla teeks kõigepealt ukse lahti, Marta? Nad seisavad õues ja ootavad!

Marta: Oh, muidugi, Tere tulemast! Palun astuge sisse!

Jutustaja: Kui Jeesus oma jüngritega sisse astus, tervitasid neid Marta ja Maarja ning nende teenijad pesid külaliste jalgu. Peale seda istusid nad laua ümber ja nautisid enne õhtusööki jahedaid jooke. Natuke segadust tekitas kohtade leidmine, kuid Maarja ei andnud oma paigakest kellelegi.

Marta: Jeesus, mul on nii hea meel, et Sa oled siin. Palun võta värskenduseks jahedat jooki. Palun võtke kõik omale juua, meil jätkub seda kõigile. Maarja, meil on joogikruuse juurde vaja!

Jutustaja: Kui Marta joogikannude ja rätikutega teenijate seas mööda ruumi ringi askeldas, võis arvata, et ta on üks nende seast. Lõpuks tuli ta kurnatult Jeesuse juurde.

Jeesus: Mis on, Marta?

Marta: Mu Jumal, mul on nii hea meel, et Sa meie kutsele vastasid ja meile külla tulid. Me valmistasime väga erilise õhtusöögi. Aga palun ütle Maarjale, et ta aitaks meil kõik vajalik õhtusöögiks valmis saada.

Jeesus: Oh Marta, Marta. Sa muretsed alati nii paljude asjade pärast. Kas sa ei tea, et see toit, mis on kõhu jaoks, rahuldab sind ainult natuke aega. Mõne tunni pärast on nälg tagasi. Maarja on valinud selle olulisema osa, toidu, mis toidab tema vaimu ja kestab igavesti. Keegi ei saa seda temalt ära võtta.

Jutustaja: Kui Jeesus kõneles, jäid kõik vaikseks ja kuulasid aukartusega. Isegi Marta. Mõni sai Jeesuse jutust aru, mõni mitte. Marta mõtiskles selle üle natuke, kuid ainult nii kaua, kuni talle meenus, et peab kontrollima kas õhtusöögiks on kõik valmis.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.