• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Tähendamissõna talentidest

diggingKuidas sa oma talente kasutad?

Sketsi tegelased: peremees ja kolm teenijat.

TEEMAD: Vaimulikud annid, teenimine, talendid

TARVIKUD: 15 münti, sketsi tekst (Prindi siit)

KESTUS: Umbes 10 minutit

Kolm teenijat tulevad peremehe juurde.

Peremees: Ma tahan igale teist anda teie võimetele vastavalt midagi. (Annab viis münti 1. teenijale.) Siin on sulle viis talenti. (Siis ulatab kaks münti 2. teenijale.) Siin on sulle kaks talenti. (Seejärel saab 3. teenija ühe talendi.) Ja sulle annan ma ühe talendi. Ma lähen pikale reisile, kuid ühel päeval tulen ma tagasi. (Peremees läheb ära.)

1. teenija: Ma tean, mida oma oma viie talendiga teen. Ma rajan nendega äri ja aitan selle kaudu kogu linna inimesi. Ma olen kindel, et mu äril läheb hästi. (1. teenija läheb õpetaja juurde ja saab temalt veel viis münti.)

2. teenija: Ma tean, mida ma oma kahe talendiga teen. Ma investeerin need ja teenin nende pealt intresse. (2. teenija saab õpetajalt 2 münti juurde.)

3. teenija: Ma tean, mida ma selle talendiga teen. Ma ei taha seda kaotada ja ma matan selle oma aeda maha, et keegi seda mult ära varastada ei saaks. (3. teenija peidab ennast laua alla.)

Peremees tuleb koju.

Peremees: (Vaatab 1. teenija poole) Räägi mulle, mida sa tegid nende viie talendiga, mis ma sulle tükk aega tagasi andsin?

1. teenija: Vaata, sa usaldasid mulle viis talenti ja ma kasutasin neid äri püsti panemiseks. Näe, ma sain sellega viis talenti lisaks, kokku on kümme.

Peremees: Hästi tehtud, sa hea ja ustav teenija. Sa oled olnud ustav väheste asjade üle. Ma saan sinu kätte nüüd palju asju usaldada. Tule, rõõmustame koos. (Vaatab 2. teenija poole.) Räägi sina, mida sina tegid nende kahe talendiga, mis ma sulle tükk aega tagasi andsin?

2. teenija: Vaata, sa usaldasid minu kätte kaks talenti. Ma investeerisin need ja nüüd on mul kaks talenti juures, kokku neli.

Peremees: Hästi tehtud, sa hea ja ustav teenija. Sa oled olnud ustav väheste asjade üle. Ma saan sinu kätte nüüd palju asju usaldada. Tule, rõõmustame koos. (Vaatab 1. teenija poole.) Räägi sina, mida sina tegid selle ühe talendiga, mis ma sulle tükk aega tagasi andsin?

3. teenija: Ma kartsin, sest ma teadsin, et sa oled karm mees. Ma peitsin oma talendi ära, et keegi seda üles ei leiaks. Siin see on.

Peremees: Sa halb ja laisk teenija! Kui sa teadsid, et ma ootan tagasi rohkem kui sulle andsin, siis sa oleksid pidanud mu raha andma pankurite kätte, ja tulles ma oleksin saanud oma osa kätte vahekasuga. Võtke nüüd tema käest talent ära ja andke sellele, kellel on kümme talenti! Ja kõlbmatu sulane heitke välja kaugele pimedusse!”

3. teenija annab oma talendi 1. teenijale ja läheb laua alla tagasi.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.