• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Sõbrad või vaenlased

Print Friendly, PDF & Email

Lapsed mõistavad milline mõju on neile nende sõpradel.

TEEMAD: Valikud, julgustamine, mõjutamine, sõprus

TARVIKUD: Nöör, kaks tooli, taskulambid

KESTUS: 10 minutit

ETTEVALMISTUS: Aseta enne tegevust kaks tooli teineteisest umbes 4-5 meetri kaugusele. Seo nööri otsad tooli jalgade külge. Tõmba nöör kahe tooli vahele pingule võimalikult põranda lähedale.

TEGEVUSE JUHIS:
Loe Matteuse 7:13-14

Lase ühel vabatahtlikul kõndida nööri peal nn tibusammul (üks jalg tihedalt teise ette). Peale kõndimist ütle lastele: “See käimine väljendab natuke seda, kuidas kitsal rajal kõndid. Meie abiline pidi kogu oma tähelepanu hoidma sellel, et nöörist mööda ei astuks ja sellelt ära ei kalduks.”

Lase järgmisel vabatahtlikul nööril kõndida, aga seekord lase teistel vabatahtlikel tema tähelepanu hajutada ja teda segada. Nad võivad teda ka kergelt müksata.

Järgmisel katsel anna mõne lapse kätte taskulambid ja lase neil nöörile valgust näidata. Kustuta ruumis valgus ja lase kolmandal vabatahtlikul kõndida nööril, kuhu valgust näidatakse.

Miski pole nii lihtne kui see algul näib. Meie elus võib meil ette tulla palju konkureerivaid segajaid. Meie sõpradel on meie elus ja valikute tegemisel suur mõju. Sõbrad võivad püüda sind kitsalt rajalt ära lükata ja panna tegema asju, mis viivad sinu silmad ja südame Jumalast kaugemale. Inimesed, kes püüavad sind panna tegema halba, pole sõbrad, vaid vaenlased. Meie viimases näites nägime, kuidas head sõbrad saavad aidata meil õigel teel püsida ning läbi pimedate ja ebakindlate aegade tulla. Head sõbrad julgustavad sind jääma Jumala ligidusse.

 

 


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.