• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Tahan koju

Print Friendly, PDF & Email

wanttogethomeVahva lauamäng kahele võistkonnale. Mängijad aitavad väikesel lapsel teel laagrist koju avastada, mida tähendab tee meie taevase kodu poole.

TEEMAD: Taevas, pääste

TARVIKUD:

  • Lauamängu alus (3 lehte) PDF Vaata siia
  • Mängukaardid (1 leht) PDF Vaata siia
  • Mängunupud
  • 1 täring

KESTUS: Umbes 30 minutit

ETTEVALMISTUS:
Prindi mängualused välja ja liimi omavahel üheks mängualuseks kokku. Samuti prindi välja mängukaardid (1 komplekt) ja lõika need lahti.

TEGEVUSE JUHIS:
Jaga lapsed kahte gruppi ja loosi välja grupp, kes mängu esimesena alustab. Jaga kaardid võrdselt kahe võistkonna vahel ära. Mängulaual on kaks rada ja kumbki võistkonda peab valima liikumiseks erineva raja. Kodu poole liikudes võivad meeskonnad täringut veeretades jõuda vabadele ruutudele või siis “maanduda” mõnele järgnevaist ruutudest:

  • Mine tagasi – meeskond liigub mänguruudule kirjutatud sammude arvu võrra tagasi.
  • Jääd vahele – teine meeskond saab veeretada kaks korda järjest.
  • Stopp! Röövel! – meeskond peab veeretama täringut. Kui täringul tuleb paaritu arv, tuleb röövlile anda üks ese (snäkk, raha või jakk). Kui täringul tuleb paaris arv, tuleb röövlile anda kaks eset.
  • Stopp! …! – meeskonnal, kes vastaval ruudul seisma jääb, peab olema edasi mängimiseks vastav kaart olemas.
  • Takistusekaardid – pannakse takistuseruudu kõrvale. Meeskond saab siis oma järgmise käigu veeretada.

Kui vajaolevat kaarti pole, võib meeskond vastasmeeskonnaga kaupa teha. Kui nad ei taha kaupa teha, tuleb takistuskaardil maandunud meeskonnal üks ring oodata. Järgmisel korral on vastasvõistkond kohustatud kaupa tegema ja kaart pannakse mänguruudu kõrvale mängulauale. Meeskond saab siis oma mängu jätkata.

SÕNUM:
Selles mängus on üks väike poiss olnud koos teistega laagris ja jäänud kogemata koju tagasi sõitvast bussist maha. Ta on nüüd üksinda kodust kaugel samal ajal, kui kõik teised on juba turvaliselt oma kodudes. Poiss mäletab koduteed, kuid sellel teel on mitmeid erinevaid ohte ja takistusi. Tal on seljakotis erinevaid asju, nagu toit, raha, nöör, vesi jne. Nii et nüüd hakkab poiss kodu poole minema.

Erinevate takistuste ületamiseks on tal vaja kasutada erinevaid asju. Mängu jätkamiseks on vaja õiget kaarti. Kui seda pole, saad seda proovida vastasmeeskonnalt kaubelda. Kui nad pole nõus oma kaarti vahetama, tuleb sul üks ring vahele jääda ja oodata oma mängukorda. Seejärel on vastasmeeskond kohustatud sinuga kaupa tegema.

Võidab meeskond, kes väikese poisi esimesena koju aitab.

Meid võivad igapäevaselt segada paljud asjad ning võib juhtuda, et me unustame ära selle, kus me oleme. Kui leiame aega oma elu üle natuke järele mõtlemiseks, mõistame, et kõige tähtsam on olla koos oma perega. Jumala perekonnaga on samamoodi – kristlastena võime oma elu elamisega olla nii hõivatud, et unustame ära kõige olulisema: meie suhte Jumala perekonnaga. Me võime hankida endale siin palju materiaalseid asju, kuid tegelikult tuleb meil taevasse sisenemiseks kõik see materiaalne maha jätta.


Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.