• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Vabanduste viskamine

Print Friendly, PDF & Email

Kuidas on meie laiskust näha? Selles mängus näeme, et laiskuse vabandustel on omad tagajärjed.

TEEMAD: Valikud, vabandused, laiskus, vastutus

TARVIKUD:

  • Oakotid
  • Maalriteip ja märgid
  • Komplekt: Kuulekuse kaardid (16 tk) [PDF]
  • Komplekt: Vabanduse kaardid (16 tk) [PDF]

KESTUS: Umbes 20 minutit

ETTEVALMISTUS:
Prindi välja kaartide komplektid ja lõika need lahti. Leia märgid. Oakottide saamiseks kalla riis või herned vanade sokkide sisse ja seo kinni.

Klassis kleebi maha maalriteibiga 9 ruuduga ruudustik, mille sisse pane X-id nii nagu skeemil näidatud. Iga ruut peaks olema u 30cm suurune.

Märgi maalriteibiga ka ruudustikust 2m kaugusele maha üks sirge joon. Kauguse saad määrata oma laste vanuse ja oskuste järgi nii, et nad peaksid oakotiga soovitud ruudu tabamiseks natuke vaeva nägema.

TEGEVUSE JUHIS:
Mängu eesmärk on koguda ja hoida endale võimalikult palju märke. Mängu alguses anna igale lapsele 5 märki. Iga laps saab joone tagant visata oakoti sellesse ruutu, kuhu ta soovib. Kui oakott kukub ruudustikust väljapoole, saab ta uue viske.

  • Kui oakott kukub ruudule, kus on X, saab laps võtta kaardi “Vabanduste komplektist” ja lugeda, mis sinna kirjutatud on. Kui ta teeb seda, mis sinna on kirjutatud, ei kaota ta ühtegi märki. Kui ta aga valib mitte tegemise, kaotab ta ühe või mitu märki.
  • Kui oakott kukub tühjale ruudule, saab laps võtta kaardi “Kuulekuse komplektist” ja teda seda, mis seal kirjas. Selleks, et saada kuulekusekaarti, ei tohi oakott puutuda X ruutu.

Lase lastel lugeda kaart valjusti ette. Peale igat korda pane kaart uuesti paki alla. Mängige mängu niikaua, kuni kõik lapsed on saanud võrdse arvu viskeid teha. Mängu lõppedes lase lastel märgid kokku lugeda.

SÕNUM:
Miks me leiame vastutusest pääsemiseks nii palju vabandusi? See tuleb kergelt, eriti kui me ei näe kuuletumisest erilist kasu.

Piibel ütleb: “Mida te iial teete, seda tehke kogu hingest, nõnda nagu Issandale ja mitte nagu inimestele.” (Kl 3:23). Võib tunduda, et kohene kuuletumine pole üldse oluline. Mis vahet seal siis on, kas koristada oma tuba kohe praegu või kunagi hiljem? Aga kui me tahame teda seda kui Issandale, siis meie laiskus kaob ja ülesande kohene täitmine muutub palju olulisemaks.


Copyright 2017 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.