• info@lastemisjon.ee
  • +372 5665 3521

Vali oma varandus

Print Friendly, PDF & Email

bidderMida sa teeksid tuhande euroga? Mis vahe on maisel ja taevasel varandusel?

TEEMAD: Igavene, taevas, aarded

TARVIKUD: Igale lapsele paber ja pliiats; 12 pildikaarti (Prindi siit)

KESTUS: Umbes 15 minutit

ETTEVALMISTUS:
Prindi enne tundi pildikaardid, lõika need välja ja pane järjekorda.

TEGEVUSE JUHIS:
Anna igale lapsele pliiats ja paberileht ning lase neil oma lehe vasakusse serva kirjutada ülevalt alla numbrid ühest kaheteistkümneni.

Igal lapsel on mängult kulutamiseks 100€. Selle raha saab ta omal valikul kulutada kaheteistkümne asja peale, mille pilte sa kohe neile näitama hakkad. (Nooremate laste puhul kasuta 10€.) Peale pildi nägemist peavad nad vastava numbri taha kirjutama summa, mis nad oleksid nõus selle asja/tegevuse peale kulutama. Kogusumma ei tohi ületada 100€. Iga pildil oleva asja/tegevuse eest kõige suurema summa pakkuja saab selle pildi mängu lõpus omale.

Näita pilte järjekorras ja anna lastele mõni hetke aega oma pakkumise kirjutamiseks. Kui kõik pildid vaadatud ja pakkumised tehtud, selgita välja iga asja/tegevuse enampakkuja ning anna vastav pilt talle. Kommenteeri ka seda, kui palju väärtustasid lapsed 9. ja 12. pilti (Piibel ja sõbrad).

Meil kõigil on suund väärtustada asju/tegevusi, mis meile meeldivad ja mida me soovime omada/teha. Isegi siis, kui need asjad väga kaua ei kesta. Kui paljud neist nähtud asjadest kestavad kaugem kui 50 aastat? Mõne aastaga lähevad need juba katki, ei tööta enam nii hästi, on ajast maas või hoopis unustatud. Piibel soovitab meil endile varandust maa peale mitte koguda.

Vestlusküsimused:

  1. Millised on taevased varandused? (Teistele Jeesusest rääkimine, palvetamine teiste eest, sõbraks olemine, Piibli lugemine jne.)
  2. Miks on parem koguda varandust taevasse ja mitte maa peale? (Taevased varandused kestavad igavesti ja austavad Jumalat.)

Copyright 2014 Kids Sunday School Place, Inc.
Used by permission www.kidssundayschool.com
Tõlge: Eesti Lastemisjon


Toeta meie tööd

Kõik lastetundide lehel olevad ideed on tasuta allalaetavad.

Samas nõuab sellise töö tegemine tegijatelt aega ning on seotud mitmete kulutustega.

Kui sa oled siit leidnud midagi, mis on sinu kaudu lastele õnnistuseks olnud ja leiad, et selline töö peaks jätkuma, on sul võimalus selle töö toetuseks oma panus anda.

Eesti Lastemisjon MTÜ
A/a: EE302200001120083485, Swedbank

Nukuteater

There are no events.